Стоматологічні послуги

Базальна імплантація

Базальна імплантація

Останнім часом поряд із класичною імплантацією в хірургічній стоматології успішно застосовують базальну імплантацію. Розберімося що це таке, в чому основні відмінності й переваги цієї процедури.

Що таке базальна імплантація

Базальна імплантація – напрям зубної імплантації, який дозволяє відновити зуби у найскладніших випадках: коли кісткова тканина має недостатній об’єм для використання класичних двоетапних імплантів. Основна перевага базального типу в тому, що повноцінне постійне зубне протезування відбувається вже на 3-ій день.

Відновлення втрачених зубів методом базальної імплантації передбачає 2 етапи: хірургічний та ортопедичний.

Хірургічний етап базальної імплантації зубів

Хірургічний етап передбачає інсталяцію певної кількості імплантів відповідно до індивідуальних анатомічних особливостей пацієнта.

Згідно з уніфікованим медичним протоколом за повного відновлення верхньої щелепи кількість можливих імплантів складає 10-12. За відновлення нижньої щелепи – 8-10. Встановлені імпланти підлягають негайному навантаженню металопластмасовим протезом впродовж 72 годин.  

Первинне навантаження має на меті забезпечити стабільність і нерухомість імплантів, а також створити умови для функції жування, відновлення фонетики, задовільнення мінімальних естетичних потреб.  

Первинне протезування металопластмасовою конструкцією прийнято відносити до хірургічного етапу.

Ортопедичний етап базальної імплантації

Ортопедичний етап здійснюється через 6-12 місяців в залежності від інтеграції імплантів (оцінка лікаря-ортопеда індивідуально). Мета етапу – максимально повне відновлення анатомічної форми зубного ряду (не більше 6 пар антагоністів) для відновлення жувальної функції, фонетики, максимально можливої естетики. Протезування здійснюється металокерамічною конструкцією. Протезуванню підлягають зуби до 6-х включно, 7 і 8 зуби не протезуються за використання цього методу.

У чому відмінність базальної імплантації від звичайної

  1.  Використовуючи метод базальної імплантації, можна уникнути додаткових дороговартісних і травматичних для пацієнта операцій, спрямованих на збільшення об’єму кісткової тканини (синус-ліфтинг). За умов значної атрофії щелепи підбирають базальні імпланти спеціального дизайну і розміру, які забезпечують надійну фіксацію імплантів негайно після їх встановлення. Якщо кісткова тканина має недостатній об’єм, імпланти встановлюються під кутом із фіксацією у кортикальній частині щелепи за методом, взятим із практики загальної травматології та ортопедії.
  2. Базальні імпланти, як правило, встановлюються без розрізів та швів, а їх фіксація здійснюється в найбільш глибоких тканинах, які мають схильність до резорбції. Такий метод дозволяє значно полегшити післяопераційний період, знизити до мінімуму ризик відторгнення імплантів навіть у пацієнтів із захворюванням пародонта і загальносоматичної патології.
  3. На відміну від класичної імплантації, базальна імплантація передбачає негайне навантаження протезною конструкцією, таким чином жувальна і фонетична функції,  естетична цінність відновлюються одразу після операції.
  4. Значна економія часу пацієнта. Пацієнт має можливість користуватися “повноцінними зубами” уже через 2-3 дні після імплантації.
  5.   Стійкість імплантів до інфекцій обумовлена тим, що їхня поверхність повністю полірована спеціальним покриттям, яке попереджає розвиток переімплантиту.
  6. Підходить для пацієнтів із цукровим діабетом та іншими захворюваннями ендокринної системи.

Поряд із перевагами цієї методики є певні недоліки. Основним недоліком методу базальної імплантації є неможливість досягти естетики при протезуванні. “Нові зуби” на базальних імплантах будуть відрізнятися від природніх за товщиною, широтою, довжиною. Це пов’язано з тим, що втрата зубів супроводжується вертикальною і горизонтальною резорбцією кістки.

Кому підійде базальна імплантація

Як показують практика, клінічні спостереження, відновлення втрачених зубів методом базальної імплантації найбільш сприятливе для людей віком старше 55 років; курців; людей із повною відсутністю зубів нижньої щелепи; при захворюванні цукровим діабетом; а також при деяких інших захворювань ендокринної системи. Базальна імплантація – це лише альтернатива класичному методу імплантації.

Можливість застосування базальних імплантів оцінюється лікарем на консультації після огляду пацієнта, вивчення комп’ютерної томографії, збору анамнезу. Планування процедури грунтується на індивідуальних анатомічних особливостях пацієнта, образі життя, часових рамках, які має пацієнт.

Ліцензії і сертифікати на використання базальних імплантів

У своїй практиці ми використовуємо сертифіковані й зареєстровані в Україні швейцарські базальні імпланти  IHDE DENTAL. Інтегровані базальні імпланти не мають конкретного терміну придатності. Існують клінічні випадки, коли імпланти функціонують більше 25 років. Цей термін залежить від багатьох факторів: загального стану організму, захворювань, шкідливих звичок, догляду за імпланти і т. д.

Здоровий спосіб життя, регулярний огляд у лікаря-стоматолога, професійний і домашній догляд за ротовою порожиною – основа довговічності будь-яких імплантів!

Скільки коштує базальна імплантація

Назва послуги Вартість , ₴

Інсталяція імпланта: 
— BCS IHDE DENTAL базальний імплант, виробництво Швейцарії

7 900,00

Адреса клініки Симфонія

Як нас знайти

Україна, м. Київ,
вулиця Вознесенський узвіз, 23в
2 этаж

Гостьовий паркінг у дворі

ПН-Сб: 9:00-21:00


044 360 41 41
068 868 49 99


simfoniya-kiev@ukr.net